Otevřený dopis k PRO-Libertate v souvislosti s výzvou za zrušení povinných poplatků za Českou televizi (2. část)

Odpověď PRO-Liberate na náš otevřený dopis, který můžete najít ZDE

Naše následná odpověď:

Vážený pane předsedo PRO-Libertate, 

Vážený pane JUDr. Tomáši Nielsene, 

děkujeme Vám za Vaši odpověď, ze které nám vyplývá jedna zásadní otázka. 

Komu tato PETICE prospěje? 

Abychom se přiznali, očekávali jsme vzájemnou diskusi a hledání nejlepšího možného postupu pro lidi. 

Na první pohled vypadá ta myšlenka zrušení poplatků lákavě, a lidé na ni mohou opravdu živelně reagovat. Obáváme se však toho Kantovského rčení, abychom „s vaničkou nevylili i dítě.“ 

Zkuste prosím s námi zauvažovat o tom, zda výsledek nemůže způsobit ještě horší stav, než jaký je nyní

A zkuste nám, prosím, vysvětlit, že naše obava není na místě, a že nemůže dojít následkem zrušení povinného poplatku občanů k privatizaci České televize a dále třeba i Českého rozhlasu.  

Jistě s námi souhlasíte v tom ohledu, že Česká Televize, Český Rozhlas, Česká Pošta a další by měli zůstat v rukou státu. Česká Televize by si měla udržet statut nezávislé občanské televize pracující pro občany, nikoli statut veřejnoprávní televize, pracující výhradně pro stát, jak je tomu dnes. 

Česká Televize má značnou hodnotu, majetek a licenční práva. A tak bychom Vás chtěli požádat, zda byste nám mohl nastínit Váš postup k nastolení nápravy.  Zrušení poplatků je pravděpodobně prvním krokem.  Jaké kroky z Vaší strany a ze strany PRO-Libertate budou následovat? Rádi bychom znali celou Vaši koncepci ohledně České televize a případně dalších státních médií a státních podniků. 

Doufáme, že společně najdeme takový postup, aby nevznikla unáhleným a nepromyšleným jednáním škoda, kterou by si občané spojovali s Vámi navrženým zrušením poplatků. Ani Vy, ani my bychom si nepřáli, aby takový krok vedl k prodeji televize a následně jejímu vykradení/vytunelování.

Předem děkujeme za Vaši reakci, 

Radek Pech 

David Formánek 

Mgr. Milena Míčová 

MUDr. Marek Obrtel

Sdílejte:

Facebook

Podpořte naši činnost:

Diskuze

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *